Се очекува раст на капиталните инвестиции

5 копии
3 копии

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, при денешната посета на општина Ранковце истакна дека патната и железничката инфраструктурата и изградбата на ...
| | веќе видена | слични

Изминатиов период, како што истакна, се вложуваат над милијарда евра во капитални инвестиции во делот на патиштата, железничката пруга и изградбата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев, оствари средба со новоименуваниот директор на канцеларијата на Европската банка за обнова и развој (ЕБОР) во ...
| | веќе видена | слични

Препроектирањето на пругата од Струга кон Албанија на Коридорот 8 би чинело од 3 – 5% од вредноста на ново проектираната траса, при што на проектантите ќе им ...
| | веќе видена | слични

Од ЈП за железничка инфраструктура Железници соопштуваат дека на средбата заеднички е оценета како успешна досегашната соработка со ЕБОР и е утврдено дека има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судечкиот совет за барањето за иземање на Јанева цени дека не може да претставува пречка за процесот, поради самостојноста на СЈО утврдено со посебен закон, ...
сите 854 | | | веќе видена

Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога според информациите во медиумите на распит за случајот „Рекет" е повикан еден од осомничените, споменатиот Зоки ...
сите 421 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 128 | | | веќе видена

Досега има само еден пријавен случај со отстрелана дива свиња откако пред две недели Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе решение ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се очекува раст на капиталните инвестиции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: