Истрага за тендерот во здравството вреден 35 милиони евра


Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција отвори предистражна постапка по допрен глас во врска со поништениот тендер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Контроверзниот тендер на Министерството за здравство за набавка на реагенси под лупа на обвинителството. Јавен обвинител за гонење на организиран криминал и ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство ќе истражува криминал во тендерите на Министерството за здравство Јавното обвинителство го истражува тендерот за реагенси распишан од ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поведе предистражна постапка по допрен глас, заради постоење на индиции за повреда ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Основното Јавно Обвинителство утринава објави дека по допрен глас ќе формира случаи за делењето на тендери од Министерството за здравство и Јавните здравствени ...
| | веќе видена | слични

Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас поведе предистражна постапка за постапки за јавни набавки во Министерство за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Превирања во власта се причина што првото столче во БЈБ е празно, дознава Алфа. Нема конечен наследник, па дури се остава привремено челната позиција на Бирото ...
сите 134 | | | веќе видена

Изјавата на Зоран Заев дека Илинденското востание е македонско не е случајно дадена оценка. Тоа е израз на едно 70 годишно фалсификување на бугарската историја ...
сите 97 | | | веќе видена

Косовскиот претседател Хашим Тачи, по повод шестата годишнина од смртта на поранешниот лидер на Демократската партија на Албанците и еден од потписниците на ...
сите 142 | | | веќе видена

Криминалната ВМРО-ДПМНЕ не може да замисли што значи тоа да се работи законски, почитувајќи ги прописите и процедурите. Бадијала ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истрага за тендерот во здравството вреден 35 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: