Обвинителите „земаат брисеви“ на Инфективна

Смртта на младата бремена жена, затвореникот и на двете малолетни деца, кои починаа под контроверзни околности, со лекарски грешки, болнички инфекции и со шетање по болниците, ги алармираше дел од семејствата правдата да ја бараат кај надлежните институции. Скопските обвинители облекоа бели мантили и влегоа на Инфективната клиника. Починатите пациенти од „грип“ оваа сезона се главна причина јавното обвинителство да ги засука ракавите и да ја прочешла Клиниката за инфективни болести, која во последниот месец ја дрмаат низа скандали за смртта на17-те пациенти, неофицијално дознава „Шпиц“. Смртта на младата бремена жена, затвореникот и на двете малолетни деца кои починаа под контроверзни околности, со лекарски грешки, болнички инфекции и со шетање по болниците, ги алармираше дел од семејствата правдата да ја бараат кај надлежните институции. Според неофицијални извори од клиниката, пред два дена нивните простории ги посетиле надлежните служби, кои зад затворени врати ги испитувале лекарите и ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на Македонија имаат историска шанса да ја определат натамошната иднина на државата и верувам дека ќе ја искористат со тоа што позитивно ќе се ...
сите 119 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Доколку се стремите кон бизнис напредок, ќе морате да бидете послушни и без прашања да ги усвојувате одлуките за авторитет декретите на ...
сите 50 | | | веќе видена

Ако правите колач со сода бикарбона, важно е да го знаете ова. Во колачот никако не ставајте многу сода, затоа што тогаш ќе има темна боја и непријатен мирис. ...
сите 140 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната средба со претседател на словенечкиот Државен збор на Дејан Жидан ги истакна исклучително високите пријателски односи со ...
сите 41 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обвинителите „земаат брисеви“ на Инфективна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: