Ердоган и Нетанјаху со меѓусебни навреди за насилствата во Газа


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган и израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху разменија навреди околу најновите судири на границата со Газа во кои загинаа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд Фатоу Бенсоуда изрази загриженост поради неодамнешниот бран насилство во Газа, оценувајќи дека е можно Израел ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Најмалку седум лица загинале во пукањето на израелската војска, а околу илјада биле ранети за време на демонстрациите во петокот, кога илјадници Палестинци се ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска уби над 30 палестински демонстранти додека според некои проценќи повеќе од илјада се повредени во судирите кои не престануваат на границата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израелските сили убиле палестински новинар за време на вчерашните протести по границата со ГазаУбиен е фотограф т од Аин Медиа ,соопшти Министерството за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Двајца Палестинци се убиени денеска, а околу 250 се ранети при пукање на границата меѓу појасот Газа и Израел. Со тоа бројот на загинати се зголеми на 24 лица ...
| | веќе видена | слични

Осум Палестинци се убиени а повеќе од 400 се ранети во протестите во петокот кога палестинските демонстранти се судриле со израелските војници во близина на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 208 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 58 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган и Нетанјаху со меѓусебни навреди за насилствата во Газа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: