Турскиот режисер Али Авчи доби над шест години затвор за несоодветни сцени со Ердоган


6 копии

Судот во Истанбул го осуди турскиот режисер Али Авчи на затворска казна од шест години и три месеци заради учество во терористичка група, поради тоа што ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Турските власти уапсиле 51 војник и други девет лица осомничени за поврзаност со Фетулах Ѓулен, кого Анкара го обвинува за организирање на неуспешниот обид за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 239 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 209 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турскиот режисер Али Авчи доби над шест години затвор за несоодветни сцени со Ердоган

Од:
До кого (е-маил):
Порака: