Скопјанката Розана, единствената жена оџачар: Не признавам машка и женска професија

Кога ја одбрала оваа професија однапред знаела дека нема да има топла канцеларија бидејќи ќе има работа на отворено, на стрмен, висок и лизгав кров. Но тоа не ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Теоријата ја научија, но сега следи нејзина примена во пракса. Задачата е секој од новите кандидати да исчисти по десет оџаци. Во целата постапка, како што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Време е без разлика на партиската, етничката, половата, старосната структура да се обединиме и да ја вратиме Македонија во нормала, повикува кандидатката на ...
сите 210 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 164 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанката Розана, единствената жена оџачар: Не признавам машка и женска професија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: