Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци

На 10.10.2018 година (среда) со почеток во 10 часот во просториите на Дирекцијата за заштита на личните податоци ќе се одржи: „ Обука за обезбедување тајност и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обука за обезбедување тајност и заштита на обработката на личните податоци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: