Жбогар: Македонија е подготвена за почеток на преговорите за членство


За евроинтеграцијата на Македонија, стратегијата на ЕУ за регионот, билатералните спорови и неопходните реформи разговаравме со Амбасадорот на ЕУ во Македонија ...
| | веќе видена | слични

По средбата, Јанчев информираше дека било разговарано на повеќе теми, за повеќето проекти и грантови од Европската Унија кои значат подобар живот за ...
| | веќе видена | слични

Норвешката поддршка за евроатлантската интеграција на Македонија, вклучително и норвешката проектна помош насочена кон подобрување на подготвеноста на ...
| | веќе видена | слични

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

Полицијата лиши од слобода четири лица осомничени дека се сторители разбојништвото кое вчера околу 09 часот беше извршено во менувачницата, односно агенцијата ...
сите 165 | | | веќе видена

Метеоролозите во Америка истакнуваат дека дури сега доаѓа најтешкото по ураганот кој однесе 32 животи. Нивото на реките кое е покачено ќе доведе до големи ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жбогар: Македонија е подготвена за почеток на преговорите за членство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: