ОБСЕ: Во Гвантанамо има уште 59 затвореници

8 копии

Во озлогласен ирачки затвор, наводно живи луѓе фрлале на „сецкалка“ каде што умирале во страшни маки.Британската група наречена Indict, основана со цел да ...
| | веќе видена | слични

Останато

3 новороденчиња родени од една мајка вчера починале на скопската клиника за Гинекологија, еден ден по нивото раѓање. Според информациите на Алфа мајката на ...
сите 58 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов вечерва испрати реакција во врска со изјавата на Горан Живаљевиќ, дадена за српската новинска ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОБСЕ: Во Гвантанамо има уште 59 затвореници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: