ОУ „Св. Кирил и Методиј“ доби адаптиран простор за настава во природа - донација од Ротари клубот Кочани-Виница

24.04.2018 Адаптираниот простор за настава во природа и други активности кои што ќе им биде од голема корист на учениците, ОУ „Св. Кирил и Методиј“го пушти во употреба. Во присуство на гости од Ротари клубот Кочани - Виница кој што е донатор и го уреди просторот, пред присутните на свеченоста зборуваше Даниел Петровиќ, гувернерот на „Дистрикт 1912“ во кој што членуваат сите ротари клубови од Република Македонија и Република Словенија, Игор Андреевски, претседател на Сојузот на Ротари клубовите од Република Македонија, претседателот на Ротари клубот Кочани - Виница Влатко Димитровски и директорот на училиштето Даниел Кралев кои што ја истакнаа значајноста на адаптираниот простор и неговата намена, како и резултатот од соработката на училишните установи со Ротари клубовите.
| | веќе видена | слични

Гостивар е еден од градовите во Македонија, кадешто Министерството за образование и наука ќе ангажира образовен медијатор за основците Роми. Целта е да се ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука објави конкурс за привремено ангажирање на 20 образовни медијатори Роми во 16 општини во Република Македонија за учебната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Можноста катедралата Нотр Дам да добие нов модерен изглед, предизвика бес ширум Франција и светот, пренесе „РТ“.„Да го сопреме ова лудло. Мораме да покажеме ...
сите 640 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 181 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 73 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 115 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 744 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОУ „Св. Кирил и Методиј“ доби адаптиран простор за настава во природа - донација од Ротари клубот Кочани-Виница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: