Промовирана Стратегијата за образование: Целосна реформација на образовниот систем до 2025 година

Целосно реформирање на македонскиот образовен систем во следните седум години – ова е целта на Стратегијата за образование 2018-2025 која беше промовирана ...
| | веќе видена | слични

Педесеттина научни трудови ќе бидат претставени на Втората меѓународна конференција на тема “Бизнис образование во 21 век ” што во организација на Факултетот ...
| | веќе видена | слични

Во Стратегијата за образование се лоцирани клучните предизвици на македонскиот образовен систем, почнувајќи од училиштата, па се до градинките. Целта е да се ...
| | веќе видена | слични

Со рачна изработка може да се има и добра заработка, но треба да се одбере профитабилна професија… Сепак, младите во Македонија во најголем дел го избегнуваат ...
| | веќе видена | слични

Утврдување на правците во образованието, за поттикнување и овозможување личен развој на поединците, со цел напредно општество. Ова е главната визија на новата ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 385 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 808 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промовирана Стратегијата за образование: Целосна реформација на образовниот систем до 2025 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: