Битолски споменици на транзицијата: ветувања многу, но власта без план и стратегија за справување со 100-на напуштени објекти

Ниту стратегија, ниту план се има, како да се реши големиот проблем со урбаната џунгла од запуштени и пропаднати објекти што владее во Битола. Ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битолски споменици на транзицијата: ветувања многу, но власта без план и стратегија за справување со 100-на напуштени објекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: