Облаци со песок и прашина во Кина

nationalgeographic.com Силните ветрови со песок и прав опфатија област во Кина. Голем број градови се во портокалово-кафеави облаци. На места видливоста падна до 200 метри. Според властите воздухот е штетен за директно вдишување. Затоа повеќето жители на погодените области се движат со маски на лицата. Експертите препорачуваат прозорците да се однесуваат затворени и луѓето да не излегуваат од дома. Стихијата затвори и некои од аеродромите во земјата. Во четвртокот попладне се очекува слаб дожд, кој да го исчисти воздухот и ситуацијата постепено да се нормализира. Поради бурата сепак се очекува и значително заладување на времето. Share this:
| | веќе видена | слични

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар.Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на кровот ...
сите 804 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 314 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Вмро-Дпмне и Коалицијата, Гордана Силјановска Давкова гостуваше во емисијата Еден на Еден и ги покажа своите танцувачки ...
сите 101 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 108 | | | веќе видена

Во Република Северна Македонија денеска се одржува првиот круг од шестите претседателски избори и првиот круг од предвремените локални избори за избор на ...
сите 124 | | | веќе видена

Француската полиција за време на денешните протести на „жолтите елеци“ користеше сина течност од водените топови, најверојатно за да ги обележи демонстрантите, ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Облаци со песок и прашина во Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: