Последниот ден во јануари мириса на пролет, но наскоро зимата повторно се враќа


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. По котлините поради појавата на температурна инверзија ќе има заматеност на атмосферата или појава на утринска слаба магла. Утринската температура ќе се движи минус два до еден степен, а дневната од девет до 16 степени. Времето во Македонија ќе биде претежно сончево со слаб јужен ветер. По котлините поради појавата на температурна инверзија ќе има заматеност на атмосферата или појава на утринска слаба магла. Утринската температура ќе се движи минус два до еден степен, а дневната од девет до 16 степени. Во Скопје ќе биде сончево со слаб јужен ветер. Утринската температура ќе достигне до минус пет, а дневната до 12 степени. Во четврток ќе се задржи стабилно време. Ќе има извесно зголемување на облачноста главно во западнте подрачја. Во петок ќе биде променливо облачно, во вечерните часови со врнежи од дожд, кои ќе продолжат и во сабота. Повеќе врнежи се очекуваат во западните делови. На планините ќе има врнежи од снег. Ќе дува ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Времето во Македонија ќе биде облачно со слаб локален дожд во утринските часови, а на планините со слаб снег. Попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен претежно западен ветер. Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од осум до 16 степени. Во Скопје слично време, во утринските часови со услови за слаби врнежи од дожд, а ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 13 степени. Утре ќе има преодно стабилизирање на времето. Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег ќе има за време на викендот. Пообилни врнежи ќе има в сабота.
| | веќе видена | слични
3 копии

Времето денеска во утринските часови ќе биде облачно со локални врнежи од дожд, а на планините ќе има слаб снег. Утре ќе има преодно стабилизирање на времето, информира УХРМ. Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег, ќе има за време на викендот. Пообилни врнежи ќе има в сабота. Дневната температура денеска ќе се движи од 0 степени во Маврово до максимални 16 во Гевгелија. Во Скопје температурата ќе се движи од 5 до 13 степени.
| | веќе видена | слични

Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната од осум  до 16 степени. Во Скопје слично време, во утринските часови со услови за слаби врнежи од дожд, а ќе дува и слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Утринската температура ќе се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 13 степени. Утре ќе има преодно стабилизирање на времето. Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег ќе има за време на викендот. Пообилни врнежи ќе има в сабота. /МИА
| | веќе видена | слични
2 копии

Во утринските часови се уште ќе има локален слаб дожд, на планините слаб снег. Во петок ќе има преодно стабилизирање на времето. Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег ќе има за време на викендот. Пообилни врнежи ќе има во сабота.
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради врнежи од снег на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила од 19:50 часот, информираат од АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во северните, западните, југозападните и јужните делови од државата. Во североисточните и источните делови коловозите се местимично влажни. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка каде наместа има остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни екипи. Во Маврово врнежите се од дожд и снег. Според најновото метео предупредување на УХМР, утре во утринските часови се уште ќе има локален слаб дожд, на планините слаб снег. Во петок ќе има преодно стабилизирање на времето. Нов влажен и постуден бран со врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег ќе има за време на викендот. Пообилни врнежи ќе има во сабота.
| | веќе видена | слични

Долгонајавуваното невреме пристигна во Македонија. Врнежи од дожд и ниски температури низ градовите. Нов влажен бран со пообилни врнежи од дожд и снег, како и заладување се очекуваат за време на викендот.
| | веќе видена | слични

На Стража врне снег. ВНимателно на сите патишта препорачуваат од Автомото сојузот на Р Македонија. Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози во северните, западните, југозападните и јужните делови од државата. Во североисточните и источните делови коловозите се местимично влажни. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка каде наместа има остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на нашите дежурни екипи. Во Маврово врнежите се од дожд и снег.
| | веќе видена | слични

Врнежи од снег има на Попова Шапка каде наместа има остатоци од кашест снег на коловозот по интервенција на дежурни екипи на ЈП Македонија пат. Во Маврово врнежите се од дожд и снег. Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози во северните, западните, југозападните и јужните делови од државата. Во североисточните и источните делови коловозите се наместа влажни, информира ЈП Македонија пат.
| | веќе видена | слични

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време. Во утринските часови на места ќе има појава на локален дожд и слаб снег на планините. Попладне облачноста ќе се намали и ќе настапи стабилизирање на атмосферата. Максималната дневна температура ќе достигне до 16 степени. Во петок се очекува преодно стабилизирање а за време на викендот нови врнежи. Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 122 | | | веќе видена

Од политичари и бизнисмени до гатачки – така би можел да се опише широкиот круг на пријатели на Бојан Јовановски, попознат како Боки 13. Веста за неговото ...
сите 498 | | | веќе видена

Апсолутно не се точни написите на дека Основното јавно обвинителство и припадници на МВР имале налог за приведување на специјалната јавна обвинителка Катица ...
сите 89 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 144 | | | веќе видена

Австралијанецот Ник Кирјос се огласи за првпат по Вимблдон и веднаш влезе во расправија со навивачите на Новак кои едвај дочекаа под фотографијата на Инстаграм ...
сите 308 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Последниот ден во јануари мириса на пролет, но наскоро зимата повторно се враќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: