Објавени номинациите за „БАФТА 2019“, предводи „Фаворитот“ со 12


Режисерот Брајан Сингер, кој доби отказ при крајот на снимањето на филмот „Боемска рапсодија“, а сепак според правилата на Холивуд е запишан како режисер на ...
| | веќе видена | слични

Познатата музичка класика од Квин ја изведе вчера оркестарот на крталката гарда во кругот на Бакингамската палата во Лондон. Изведбата се одржа на само неколку ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Синоќа во Лос Анџелес се одржа 76. доделување на наградата „Златен глобус“. Биографскиот филм за починатиот фронтмен на групата „Квин“ Фреди Меркјури, насловен ...
| | веќе видена | слични

На гала вечера во Лос Анџелес синоќа беа доделени традиционалните награди Златен глобус, втора по важност мејнстрим филмска награда, веднаш по Оскарите. Златен ...
| | веќе видена | слични

Во неделата се одржа 76. доделување на наградите Златен глобус, во хотелот „Беверли Хилтон“ во Беверлис Хилс. Наградите ги доделува Здружениоет на странски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фотографија од записник со исказ на бизнисменот Јордан Камчев од истрагата за случајот „Рекет“, објавена во дел од порталите кои воедно и го прераскажуваат ...
сите 114 | | | веќе видена

Откако министерот Никола Димитров јавно се огради од учесникците во случајот Рекет, а денеска се закани и со тужба за новинарот кој го објави исказот на Орце ...
сите 8 | | | веќе видена

Педесет и пет годишен државјанин на Германија е уапсен ан Попова Шапка, по барање на Интерпол. Германецот Р.В.Л. бил член на меѓународна криминална група, а ...
сите 169 | | | веќе видена

Илија Несторовски можеби ќе биде стартер во составот на Удинезе на натпреварот со Милан, вечерва од 18 часот, но и ако биде резерва и добие шанса да влезе како ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавени номинациите за „БАФТА 2019“, предводи „Фаворитот“ со 12

Од:
До кого (е-маил):
Порака: