Над 20 мртви во воздушен напад, за време на венчавка во Јемен


2 копии
6 копии

САД веројатно наредната година ќе ја престигне Саудиска Арабија ќе стане најголем светски извозник на нафта, велат проценките на американската банка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Групата за човекови права вели дека половина од егзекутираните од страна на „озлогласениот“ систем биле обвинети за ненасилни дејства. Саудиска Арабија ...
| | веќе видена | слични

Од 48 егзекуции во последните 4 месеци (по 12 месечно, или 3 неделно), половина се заради не-насилни кривични дела поврзани со наркотици, тврди Хјуман рајтс ...
| | веќе видена | слични

Во една ужасна глетка по бомбардирањето на свадба во Јемен од страна на Саудиска Арабија, мало дете грчевито се држи за мртвото тело на својот татко сред ...
| | веќе видена | слични

Останато

Антизападниот пион Христијан Мицкоски, мора да излезе пред јавноста и да одговори за сите отворени сомнежи за неговата улога во бегството на неговиот ментор, ...
сите 210 | | | веќе видена

Според одредени и неофицијални информации, поранешниот премиер Никола Груевски политичкиот азил во Република Унгарија ќе го бара врз основа на документот ...
сите 252 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 62 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 20 мртви во воздушен напад, за време на венчавка во Јемен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: