Неочекуван пресврт во случајот со претепаниот политичар: Полицијата ги прегледала надзорните камери и открила дека функционерот лажел


2 копии

Неочекуван пресврт во случајот на претепаниот германски политичар, полицијата во Бремен објавила дека тој не бил претепан, туку бил само турнат на земја. Франк ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку дена било објавено дека германскиот пратеник на AFD, Франк Магниц, бил претепан. Меѓутоа, снимката од нападот фрла ново светло на целиот случај и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на германската популистичка партија Алтернатива за Германија (АФД), Франк Магниц, бил брутално нападнат , а многумина го оценуваат нападот како обид ...
| | веќе видена | слични

Локалниот лидер на десничарската партија Алтернатива за Германија (АфД), Франк Магниц, синоќа е нападнат и тешко повреден од страна на неколку лицаЦелиот текст ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата во Германија соопшти дека локалниот водач на десничарската партија Алтернатива за Германија (АфД) Франк Магниц бил нападнат и тешко повреден од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Локалeн лидер на екстремно десничарската партија Алтернатива за Германија (АФД) е повреден во напад од неколку лица во германскиот град Бремен. Полицијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 403 | | | веќе видена

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 403 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 377 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неочекуван пресврт во случајот со претепаниот политичар: Полицијата ги прегледала надзорните камери и открила дека функционерот лажел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: