Се бараат 240.000 пилоти!

Според прогнози на „Боинг“ во Кина и во регионот на Југоисточна Азија во наредните години драстично ќе се зголеми потребата од пилоти, авионски техничари и ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
2 копии

Останато

„Јас од месец септември 2018-та година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“ ...
сите 770 | | | веќе видена

Уште потрагично е што ова го претставуваат како успех, а не капитулација на правната држава. Досега пред обвинител требаше да бидат изведени и Кики и Фрики и ...
сите 397 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 375 | | | веќе видена

Од понеделник, откако ќе се достават дополнителни списи кои недостасуваат, Советот на јавни обвинители ќе решава по извештајот на Обвинителството за гонење на ...
сите 358 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека има судир на интереси адвокатот Стеван Павлески да ја застапува специјалната јавна обвинителка Катица Јанева додека е ...
сите 304 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се бараат 240.000 пилоти!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: