Објавен Конкурс за нацрт-годишна програма за 2019-та за националните установи од културата

3 копии

Завршија археолошките истражувања на комплексот градби околу храмот на Изида во Стоби, соопштуваат тие на Фејсбук. -Истражувањата се одвиваа во периодот од 10 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавното обвинителство претходно информира дека родителите ги заклучиле децата и заминале во продавница, а за тоа време, од засега непознати причини, избувнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва ќе биде гостин во емисијата „На патот кон“ на Алсат телевизија во 20:35 часот, а Мицкоски по повод ...
сите 157 | | | веќе видена

По речиси три децении, еден од најсложените балкански спорови е завршен на брегот на Преспанското Езеро, со потпишаниот договор меѓу Македонија и Грција, ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на саркастичен начин ја доловува атмосферата на поделеност во Македонија по однос на договорот постигнат со ...
сите 195 | | | веќе видена

Алексис Ципрас на соседната земја и отстапи нешто за кое ниедна претходна влада немаше разговарано: македонската националност и македонскиот јазик, рече ...
сите 346 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен Конкурс за нацрт-годишна програма за 2019-та за националните установи од културата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: