Објавен албумот `Songs for Japan`

Како што и беше најавено минатата недела, албумот " Songs for Japan " вчера беше пуштен во продажба. Компилацијата има само дигитално издание и може да се купи преку сервисот iTunes за 9.99 долари. Дури 38 изведувачи ги отстапиле своите песни на компанијата Universal, која целиот приход од продажбата на албумот ќе го донира на јапонскиот Црвен крст со цел да им се помогне на жртвите од разорниот земјотрес, цунамито и нуклеарната криза. На листата изведувачи се наоѓаат: Madonna, John Lennon, U2, Lady GaGa, Beyonce, Katy Perry, Bruno Mars, Rihanna, Justin Timberlake, David Guetta, Eminem, Black Eyed Peas, Pink, Justin Bieber, Elton John, Shakira, Leona Lewis и уште 20 други изведувачи.
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет од скопска единица составен од судиите Огнен Ставрев, Горан Бошевски и Васка Николовска – Масевска ги одби жалбите на осомничените во случајот ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 47 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 239 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавен албумот `Songs for Japan`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: