Македонија со гостинска победа против Турција го потврди пласманот на ЕП 2020


Репрезентацијата на Македонија денес оствари победа на гостински терен против Турција со 25-26 (13-11. ) во петтото коло од квалификациската група и со тоа го ...
| | веќе видена | слични

Машката ракометна селекција на Македонија ја оправда фавортиската улога против Грција и славеше победа со 27-23 , натпреварот беше одигран во Струмица. ...
| | веќе видена | слични

Машката ракометна репрезентација ја совлада Грција со 27:23 и како првопласирана во Група 3 ги заврши квалификациите за Европското првенство во 2020 година, ...
| | веќе видена | слични

Ракометната репрезентација на Македонија ја совлада Грција со 27:23 (13:11) во салата „Парк“ во Струмица во последниот квалификациски меч за Европското ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на Македонија, Данило Брестовац е задоволен од крајот на квалификациите во кои Македонија го освои првото место во групата. Македонија со 27:24 ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не само со разрешувањето на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи, туку и со секојдневните обвинувања меѓу техничките министри и ...
сите 346 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 292 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во Брисел оствари средба со премиерот, Оливер Спасовски, на која кажа дека НАТО се подготвуваат за церемонијата ...
сите 273 | | | веќе видена

Оливер Спасовски го претвори МВР во дувло на криминалот и негов заштитник. Три години Спасовски ја парализираше полицијата, ги деградираше полициските ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија со гостинска победа против Турција го потврди пласманот на ЕП 2020

Од:
До кого (е-маил):
Порака: