„НВО“ понуди откуп на хакерот кој украде податоци за „Игра на тронови“


Американската телевизија „НВО“ понудила 250.000 долари на хакер, кој украл податоци за уште неприкажани епизоди од серијата „Игра на тронови“, во замена за ...
| | веќе видена | слични

Ејч-би-о (ХБО) наводно, им понудило 250 илјади долари на хакерите, кои неодамна побараа шест милиони долари во биткоини за да престанат да објавуваат податоци ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

ХБО пред неколку дена потврди дека хакери им украле околу 1,5 терабајти интерни и тајни податоци меѓу кои биле се уште необјавените епизоди од сериите Ballers ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш по празникот на револуционерната борба, ќе се интензивира распитот на учесниците во крвавите собраниски инциденти од 27-ми април, велат за Телма извори ...
сите 202 | | | веќе видена

Од досега обработените 98,22 проценти или од 3.418 од вкупно 3.480 избирачки места кандидатите за градоначалници од СДСМ водат во 50 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 158 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на архивата ...
сите 190 | | | веќе видена

Болните и изнемоштени лица во вториот круг на локалните избори за избор на градоначалник на општина Штип ќе гласаат на 28 ми октомври, информира денеска Весна ...
сите 401 | | | веќе видена

Победуваме за модерно и напредно Скопје, за Скопје каде има соживот и почитување, за солидарно Скопје. За Скопје кое се развива и Скопје кои нуди можости за ...
сите 57 | | | веќе видена

Во првиот круг од локалните избори во Република Македонија се случија низа неправилности, за кои сведочат огромниот број на приговори кои беа поднесени до ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„НВО“ понуди откуп на хакерот кој украде податоци за „Игра на тронови“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: