Nvidia ја претстави својата нова Turing архитектура и првите три професионални графички картички направени на неа


На SIGGRAPH конференцијата која се одржува оваа недела, основачот и директорот на Nvidia, ја претстави нивната нова генерација на графичка архитектура наречена ...
| | веќе видена | слични

НВИДИА ги претстави високо очекуваните хардверски производи со новата графичка технологија „Тјуринг“. Ова е првото сериозно ажурирање од официјалното ...
| | веќе видена | слични

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Nvidia ја претстави својата нова Turing архитектура и првите три професионални графички картички направени на неа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: