Откажа и мерната станица за квалитетот на воздухот во Центар, функционални се само 6 од 18 станици низ земјава

Од почетокот на јули, мерната станица за квалитетот на амбиенталниот воздух во Скопје – „Центар“ на Министерството за животна средина не враќа никакви ...
| | веќе видена | слични

Вообичаено во текот на летните месеци жителите на Тетово не се соочуваат со загаден воздух како зиме, а во прилог периодов им оди и тоа што имаше чести врнежи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Mинистерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини оствари работна средба со францускиот aмбасадор Кристијан Тимоние на која е потврдена ...
| | веќе видена | слични

Новиот министер за животна средина Насер Нуредини е свесен дека проблемите во неговиот сектор се големи, но вели дека не планира да измислува нови методи, туку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот министер за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини денеска оствари брифинг со новинарите, а кој присуствуваа и заменик министерот Јани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Скопје се одржа првата работилница за изработка на целосно законско решение со кое ќе се регулира забраната за користење на цврсти високо загадувачки ...
| | веќе видена | слични

Мерната станица во Скопје – Центар на Министерството за животна средина и просторно планирање целосно откажа. Од 30 јули, станицата веќе не покажува податоци ...
| | веќе видена | слични

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 214 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 233 | | | веќе видена

Четиринаесетдневната вонредна состојба завршува в сабота, а партиите се уште се без договор за датум за избори. Владата прави проценка дали ќе бара ...
сите 441 | | | веќе видена

Владата на Заев до крајот на годината ќе го задолжи секое семејство за 1.500 евра, обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој кажа дека СДСМ во ...
сите 127 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека почнува да се враќа животот во нормала и почнуваат да се отвораат бизнисите, се враќа слободното движење, а ...
сите 282 | | | веќе видена

 На литературниот конкурс по повод 24 Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј, распишан од страна на општина ...
сите 200 | | | веќе видена

На гостувањето во „10 МИНУТИ“ на ТВ21, техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев рече дека Управниот Суд потврдил дека Владата работела незаконски ...
сите 246 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откажа и мерната станица за квалитетот на воздухот во Центар, функционални се само 6 од 18 станици низ земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: