НСДП: Груевски е најголемата закана за безбедноста, стабилноста и унитарниот карактер на Македонија


3 копии

НСДП апелира во најбрз можен рок да се формира новата реформска Влада, која, својот неспорен легитимитет ќе го темели на резултатите од парламентарните избори, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Општинската организација НСДП Прилеп најостро го осудува обидот на директорот на гимназијата Мирче Ацев г- дин Кирил Николоски за инволвирање на младите и ...
| | веќе видена | слични

Општинската организација НСДП Прилеп побара од градоначалникот на Прилеп, Марјан Ристески, веднаш да го разреши директорот на гимназијата „Мирче Ацев“, Кирил ...
| | веќе видена | слични

Нашите деца за два месеци ги чека прослава на матурската вечер. Но наместо да размислуваат за свечено заокружување на завршувањето на средното образование, ...
| | веќе видена | слични

Директорот на гимназијата „Мирче Ацев” во Прилеп, Кире Николовски заработи уште една кривична пријава за политичкиот говор што им го држеше на учениците, ...
| | веќе видена | слични

СДСМ денеска поднесе кривична пријава до ОЈО Прилеп, против директорот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“, Киро Николоски, кој на очиглед на целата јавност ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Родител на ученик од прилепската гимназија „Мирче Ацев“ денеска поднесе кривична пријава против директорот Кире Николоски, кого учениците го обвинија пред два ...
| | веќе видена | слични

Трет ден протестираат учениците во Прилеп. Средношколците кои ги поддржуваат протестите на иницијативата „За заедничка Македонија“ и денеска повторно се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ученици во дворот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“ со свирежи ја пречекаа една професорка која не дозволува средношколците да одат на протест за време на ...
| | веќе видена | слични

Учениците, изреволтирани што се обиде да ги врати на настава, почнаа да ја исвиркуваат професорката и да скандираат „Проклети да се предавниците“. Со свирежи и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бесконечни реплики и контрареплики и грешно рецитирање поезија ги одбележуваат дискусиите за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во изминативе две ...
сите 472 | | | веќе видена

Наместо да се зборува за она што е точка на дневен ред, односно разрешувањето на Зврлевски, вие зборувате за сè и сешто. Да се држевте до темата, дебатата ...
сите 171 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ го исплати долгот кон Дојче Банка во висина од 77,3 милиони евра, а јавниот долг го намали за 31,4 милиони евра во однос на првиот ...
сите 104 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ продолжува со панел дисусиите, a на денешниот панел насловен „Младите сакаат безбедна иднина“, меѓу другите говореше и Валентин Манасиевски, член на ...
сите 151 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска писмено побара од претседателот на Собранието Талат Џафери да одреди термин за тематски ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НСДП: Груевски е најголемата закана за безбедноста, стабилноста и унитарниот карактер на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: