Со нож нападнал полицаец во двор - уапсен тинејџер во Скопје

5 копии
2 копии

Автомобил „опел вектра“ синоќа удрил во полицаец во пределот на ногата, кога службеникот дал знак за запирање на возилото на улица „515“ во Скопје.По ова, ...
| | веќе видена | слични

Жител на тетовското село Желино е сопственик на втомобил со кој засега непознат возач изминатата ноќ намерно со автомобилот повредил полициски службеник кој се ...
| | веќе видена | слични

Ноќеска нешто после полноќ, односно околу 00:10 часот на ул.„515“ во Скопје, патничко возило „Опел Вектра“ удрило во полициски службеник, во пределот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Останато

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 182 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 130 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена

Мафијата на ВМРО-ДПМНЕ се обидува да зададе последен удар врз судството, обвини Бојан Маричиќ од владеачката СДСМ за време на синоќешната дебата на Алсат на ...
сите 112 | | | веќе видена

Кумановските чевлари се загрижени затоа што коронавирусот се шири на италијанско тло, и велат дека каква било блокада на увозот или извозот ќе има штетни ...
сите 246 | | | веќе видена

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс присуствуваше на настанот во центарот „Стејплс“, но за медиумите изјави дека не сака да биде на фотографиите. Вчера „Стејплс“ ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со нож нападнал полицаец во двор - уапсен тинејџер во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: