Уникатно претставување на новото заштитно лице на Гуте Фрухте за 2015

4 копии

Згодната македонска водителка е новото заштитно лице на соковите Gute Früchte. Лила Филиповска заедно со Марјана Станојковска која веќе е заштитно лице број еден за брендот, приредија уникатно изненадување за присутните во Мекиците од Стража. Гостите се дружеа со нив, се сликаа, а имаа и можност заедно да ги пробаат новите вкусови на соковите Gute Früchte – 100% портокал и боровница. Новиот хит на Gute Früchte, вкусот 100% портокал е збогатен со провитамин А и витамин Ц и е без додаден шеќер, додека боровницата изобилува со витаминот Б6 важен за мозочните функции. Само една чаша од Gute Früchte боровница задоволува 30% од препорачаната дневна доза на овој витамин!
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 163 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Зоран Заев продолжува со целосно редефинирање на Македонија. Велат дека откако ја избришал македонската историја, се откажа од ...
сите 223 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Народниот театар од Битола за претставата „Бакхи – краток преглед на распадот“ во режија на Игор Вук Торбица ги доби наградите за најдобра претстава и режија ...
сите 75 | | | веќе видена

Не сум херој. Тоа ми беше работа. Да не го направев тоа, ќе ми дадеа отказ. Како ќе најдев работа после тоа, рекол Олексиј Ананенко, еден од тројцата инженери ...
сите 77 | | | веќе видена

Американската војска објавила видео снимка на која, како што се тврди, се гледа како иранската Револуционерна гарда отстранува мина која не експлодирала на ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уникатно претставување на новото заштитно лице на Гуте Фрухте за 2015

Од:
До кого (е-маил):
Порака: