Имотно-правен инцидент во Старата скопска чаршија, интервенирала полицијата

Сопственик на објект во изградба спроти хотелот Арка во Старата скопска чаршија го демонтирал скелето кое било поставено на хотелот, пријавила попладнево во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во старото градско јадро на Скопската чаршија на 7 и 8 септември (петок и сабота) ќе се одржи традиционалната манифестација „Звуците на чаршијата“, чија цел е ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Инцидентот во Старата скопска чаршија, што вчера беше пријавен во полицијата, е правно-сопственички проблем, а не проблем од национална основа, соопшти општина ...
| | веќе видена | слични

Овие две метални структури поставени од сопственикот на хотелот Арка, а кои се отстранети од работниците на објектот што се графи спроти хотелот, станаа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сопственикот на хотелот Арка, Сашо Џиковски, вели дека изјавата на МВР дека инцидентот во хотелот е ненасилен имотно-правен инцидент не е точна, објави ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател – криминалец во бегство.Наместо да се крие зад социјалните мрежи и зад конфузните реакции, ...
сите 254 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Имотно-правен инцидент во Старата скопска чаршија, интервенирала полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: