Новото име на државата го забави извозот кон Русија


Не постои застој при влез на македонските камиони во Руската федерација, соопшти Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ) по денешната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според официјалните податоци од руските надлежни институции и од надлежните институции на Република Северна Македонија, не постои застој при влез на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Руските царински власти потврдија дека увозот на македонски производи се реализира без никаков проблем. Три камиони свежо овошје и зеленчук или околу 60 тони ...
| | веќе видена | слични

На денешната средба меѓу министерот за земјоделие, Љупчо Николовски заедно со амбасадорот на Руската федерацицја, Сергеј Баздникин се разговараше за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за земјоделство, Љупчо Николовски денеска имаше работен состанок со амбасадорот на руската федерација, Сергеј  Баздникин, на кој што главна тема беа ...
| | веќе видена | слични

Македонските извозници во Русија само една недела го „замрзнале“ тргувањето и тоа поради неформално предупредување од тамошни кооперанти дека наводно е можен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонски извозници натоварени седат во Полска, чекаат да заминат за Калинин град во Русија, велат извори за Сител. Стравуваат да тргнат за да не бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Екипата на „Бутел“ го совлада „Металург 2“ со 29:23 (14:10) во натпревар од ракометната Суперлига. Домашните постојано водеа и рутински ја одржуваа предноста и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новото име на државата го забави извозот кон Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: