Новото балканско чудо, највисокиот кошаркар на светот! (ВИДЕО)


Станува збор за Роберт Боброзки, со неполни 19 години, Унгарец роден во Романија, сега е највисок кошаркар во светот (231 см), дури девет сантиметри повисок од ...
| | веќе видена | слични

Лас Вегас, 21. јуни 2019 (ИНПРЕС) – Младиот 18-годишен кошаркар од Универзитетот „Дјук“, Зион Вилијамсон синоќа е избран како прв пик на НБА драфтот. Момчето ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Њу Орлеанс Пеликанас го избра тешкото крило Зајон Вилијамсон од Универзитетот Дјук како прв пик на Драфтот на Националната кошаркарска асоцијација. ...
| | веќе видена | слични

Изминатава ноќ Зајон Вилијамсон и официјано беше избран за прв пик на НБА драфтот и тоа од страна на Њу Орлеанс Пеликанс. „Пеликаните“ не ја испуштија оваа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На НБА драфтот кој се одржа во Бруклин помина онака како што и се очекуваше. Њу Орлеанс Пеликанс го одбраа како прв играч на драфтот Зион Вилијамсон кој доага ...
| | веќе видена | слични

Тоа и што се очекуваше синоќа доби официјална потврда, Зајон Вилијамсон е избран за прв пик на годинешниот драфт и кариерата ќе ја продолжи во Њу Орлеанс ...
| | веќе видена | слични

Зајон Вилијамсон очекувано беше прв избор на драфтот во НБА-лигата одржан ноќеска, но талентираниот крилен кошаркар избран од Њу Орлеанс пеликанс се соочи и со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 125 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 89 | | | веќе видена

Нежни женски прсти, со црвен лак на ноктите, бројат и ги редат во скапа торба Луи Витон, дел од 1,5 милиони евра кои им биле исплатени на Бојан Јовановски ...
сите 489 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новото балканско чудо, највисокиот кошаркар на светот! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: