Новоизбраниот претседател на Мексико ќе зема помалку од половина од платата на неговиот претходник

Ние сакаме буџетот да стигне до сите, изјави Лопез Обрадор во неговото изборен штаб Новоизбраниот претседател на Мексико, Андрес Мануел Лопез Обрадор, вчера ...
| | веќе видена | слични

Останато

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 179 | | | веќе видена

„Градиме фер и социјално праведно општество на еднакви граѓани. Со реформите на системот на социјална заштита и мерките во Буџетот за 2019 обезбедуваме ...
сите 200 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 207 | | | веќе видена

Денеска Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со панел дискусија го прослави Светскиот ден на студентите. На панел дискусијата присуствува претседателот на ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новоизбраниот претседател на Мексико ќе зема помалку од половина од платата на неговиот претходник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: