Новогодишна џез бајка,вечерва во Битола

Во НУ Народен театар - Битола , крајот на една успешна театарска сезона биде запечатен со „Квинтет фрагмент„ и нивната Новогодишна џез бајка.Настанот се случува вечерва со почеток во 20.00 часот .Ќе бидат изведени најубавите Новогодишни jazz композиции кои ги пееле Dean Martin,Frank Sinatra, во аранжман на Давор Нечак.Настапуваат : Јасна Мажевска,Давор Нечак, Дарко Бошков,Стефан Тасевски, Марјан Павловски.Специјални гости:Маја Андоновска Илијевски и Даниела Радевска (виолончело).
| | веќе видена | слични

Останато

Памела Андерсон беше гостинка на синоќешната вечера на фудбалскиот клуб Олимпик од Марсеј , каде се собирала помош за сиромашните деца од градот. наеднаш , во ...
сите 166 | | | веќе видена

Продолжуваат превирањата во Исламската верска заедница. Новиот поглавар Скендер Бузаку е назначен на функцијата од судот, но Реис ул улема хаџи Сулејман ефенди ...
сите 375 | | | веќе видена

Како исходот од првиот круг на македонските претседателски избори ќе влијае на политичките елити, на вториот круг, и воопшто на политичката ситуација во ...
сите 334 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новогодишна џез бајка,вечерва во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: