Ново видео за новиот Golf VII

VW покажа видео клип за новиот Golf VII. Автомобилот сеуште е покрeн без официјални фотографии, но клипот открива информации за каросеријата и платформата MQB. Компанијата производител наведува дека автомобилот ќе бид еполесен за околу 100 килограми и ќе биде со 23% поекономичен мотор. Премиерата е закажана за 4 септември во Берлин. Golf VII е долг 4255 мм. широк – 1799 мм., и висок 1452 мм., што значи дека оваа генерација има зголемени димензии во однос на претходникот. Новиот Golf е за 56 мм. подолг 13 мм поширок, но и 28 мм. понизока од шестата генерација на автомобилот. Golf се базира на сосема нова платформа MQB на VW групацијата Повеќе информации на следниот линк Видео
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 157 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 193 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ново видео за новиот Golf VII

Од:
До кого (е-маил):
Порака: