Мурињо им се договорил на пријателите за можноста да го наследи Мурињо на кормилото на Манчестер јунајтед


Зинедин Зидан се споменува како една од опциите за наследник на Жозе Мурињо а Французинот на пријателите им се доверил дека е заинтересиран за можноста да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Жозе Мурињо приреди ново шоу на денешната средба со новинарите, тој им порача дека е еден од најдобрите тренери и тоа нема да се промени дури и да не ја освои ...
| | веќе видена | слични

Tренерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо повторно имаше свое мало шоу на прес-конференцијата. После два порази во низа од Брајтон и Тотенхем, многумина ...
| | веќе видена | слични

„Ѓаволите“ имаат два порази во воведните три меча од новата сезона во Премиерлигата, мора да победат овој викенд па Жозе Мурињо синоќа беше на трибините на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 80 | | | веќе видена

Аналитичарите Сашо Клековски и Владимир Божиновски едногласни во објаснувањето зошто ВМРО-ДПМНЕ има несогласување со договорот и со референдумот во вечерашното ...
сите 23 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 71 | | | веќе видена

Вардарци со силно темпо продолжуваат на одигрување натпревари. После големата победа против актуелниот шампион на Европа, црвено-црните слетаа во Скопје, вчера ...
сите 95 | | | веќе видена

Единствена цел на пререгистрацијата на граѓаните во системот на Управата за јавни приходи (УЈП) е да се подобрат услугите што оваа институција им ги дава на ...
сите 79 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Бенелукс денеска во Сараево потврдија дека нивните земји како членки на Европската унија, силно ја поддржуваат европската ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо им се договорил на пријателите за можноста да го наследи Мурињо на кормилото на Манчестер јунајтед

Од:
До кого (е-маил):
Порака: