Нови рочишта за „Траекторија“ и „Тарифа“


6 копии
22 копии
2 копии

Повеќе од 50 бомби одекнаа во судница за случајот „Траекторија“. Но не се слушаа 3-те според СЈО клучни разговори. Одбраната прво побара да се исклучи ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Околу педесетина „бомби“ за договарањето со кинеските власти, „Ексим“ банка и компании околу изградбата на автопатските делници Миладиновци-Штип и Кичево-Охрид ...
| | веќе видена | слични

Необјавени бомби кои се дел од доказите денеска се слушаа во скопскиот Кривичен суд на рочиштето за случајот Траекторија. За злоупотреба на службената положба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На рочиштето за предметот на СЈО, Траекторија се пуштаа нелегално снимените разговори, од кои денес излезе на површина нова работа. Имено, според разговорите ...
| | веќе видена | слични

Во Кривичниот суд денеска се слушаа „бомбите“ кои Специјалното јавно обвинителство ги поднесе како доказ за случајот „Траекторија“, односно за изградба на ...
| | веќе видена | слични

Бомбите за тоа како се договарал изградбата на автопатиштата Миладиновци-Штип и Кичево-Охрид со кинески кредит и натаму се слушаат во Кривичниот суд на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови рочишта за „Траекторија“ и „Тарифа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: