Nike Hyperadapt 1.0 – првите комерцијални патики кои самите се врзуваат


Патики кои самите се врзуваат, нешто што се очекува веќе одамна поради познатиот филм „Враќање во иднината“, од минатата година стана јасно дека ќе станат реалност. Nike ги најави, па ги претстави во ограничена прототип верзија овие патики, дизајнирани според тие во филмот. Hyperadapt 1.0 се први вакви патики од Nike коишто ќе бидат достапни во продажба за секој заинтересиран да ги купи, односно по некое време. За разлика од минатогодишните кои беа дизјанирани да изгледаат исто како тие од филмот, овие се направени со постандарден дизајн. Сепак, овие патики не се само интересни и не се претставени за да покажат дека нешто што е замислено пред повеќе од 20 години како научна фантастика, денес може да биде реалност. Патиките треба да го олеснат процесот на врзување кој не ретко знае да претставува проблем, посебно кај професионалните атлетичари. Луѓето често не успеваат да го погодат точниот степен на стегнатост на патиките, а не ретко е проблем и одврзувањето на врвките што може да доведе и до сопнување. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Компанијата „Најк“ кон крајот на оваа година на пазарот ќе понуди патики што сами ќе се врзуваат, кои на некој начин потсетуваат на оние што се појавија во филмот „Враќање во иднината 2“. Компанијата „Најк“ најави дека патиките „Хипер Адапт 1.0“ се опремени со сензор задолжен за автоматско врзување на врвките кога ќе ја детектираат петата. „Хипер Адапт 1.0“ имаат копчиња од секоја страна за да се прилагодат и да бидат удобни. На пазарот ќе се појават пред католичкиот Божик, а ќе бидат достапни во три бои. Патиките веќе им се доставени некои од ѕвезди на кои „Најк“ им е спонзор.
| | веќе видена | слични

Фантастичниот концепт на „NIKE“ инспириран од филмот Враќање во иднината конечно дојде до своите најверни фанови. Прво за нив а подоцна кога ќе отпочне масовното производство секој ќе може да го има ова уникатно парче на своите нозе. Според луѓето што ги испробале патиките чувството е интересно и забавно. „ Изненадувачки е колку е чувството нормално кога врвките сами се затегнуваат и силата на стегање некако сама се адаптира така да јачината на стегање е баш погодена „ вели Антони Ха од techcrunch.com Share on Facebook Share on Twitter
| | веќе видена | слични

Останато

„Одлуката останува на вас, граѓаните на ПЈРМ, морам да кажам вака иако воопшто не ми се допаѓа кратенката ПЈРМ. Ако барав нешто од вас, тоа е во иднина да ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните служби на Град Скопје ќе ја разгледаат иницијативата поднесена од Општина Аеродром за ново сообраќајно решение на булеварот „Србија“ и во соработка ...
сите 83 | | | веќе видена

Албанскиот аналитичар Арсим Зеколи, кој најави дека ќе го бојкотира референдумот за промена на името, сега предвидува црно сценарио на 30-ти септември. Тој ...
сите 23 | | | веќе видена

Се надевам дека сите Македонци на 30 септември ќе го искористат своето право и ќе гласаат на референдумот. На дофат е историска шанса да се реши спорот за ...
сите 241 | | | веќе видена

Во отвореното Студио 1 ги анализираме последните апели на партиите пред референдумот – маршот на коалицијата „За европска Македонија“ во Скопје и маршот на ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин Офис, Сер Алан Данкан. На ...
сите 284 | | | веќе видена

Припадниците на Министерството за внатрешни работи во Белград заплениле 34,3 килограми марихуана и уапсиле црногорски државјанин З.М. поради постоење на ...
сите 125 | | | веќе видена

Останува уште помалку од една седмица до конференцијата на која што Apple ќе ги претстави трите нови модели на Ајфон и новата генерација на паметниот часовник. ...
сите 66 | | | веќе видена

Вечерва, со почеток во 20 часот, во Музејот на современата уметност во Скопје ќе се отвори самостојна изложба на хрватскиот уметник Владимир Фрелих, насловена ...
сите 43 | | | веќе видена

Актерската екипа од општински народен театар „Невена Коканова“ од Дупница, Бугарија, со претставата „Хотел меѓу овој и оној свет“, беше изведена пред ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Nike Hyperadapt 1.0 – првите комерцијални патики кои самите се врзуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: