Nike Hyperadapt 1.0 – првите комерцијални патики кои самите се врзуваат


Патики кои самите се врзуваат, нешто што се очекува веќе одамна поради познатиот филм „Враќање во иднината“, од минатата година стана јасно дека ќе станат реалност. Nike ги најави, па ги претстави во ограничена прототип верзија овие патики, дизајнирани според тие во филмот. Hyperadapt 1.0 се први вакви патики од Nike коишто ќе бидат достапни во продажба за секој заинтересиран да ги купи, односно по некое време. За разлика од минатогодишните кои беа дизјанирани да изгледаат исто како тие од филмот, овие се направени со постандарден дизајн. Сепак, овие патики не се само интересни и не се претставени за да покажат дека нешто што е замислено пред повеќе од 20 години како научна фантастика, денес може да биде реалност. Патиките треба да го олеснат процесот на врзување кој не ретко знае да претставува проблем, посебно кај професионалните атлетичари. Луѓето често не успеваат да го погодат точниот степен на стегнатост на патиките, а не ретко е проблем и одврзувањето на врвките што може да доведе и до сопнување. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Компанијата „Најк“ кон крајот на оваа година на пазарот ќе понуди патики што сами ќе се врзуваат, кои на некој начин потсетуваат на оние што се појавија во филмот „Враќање во иднината 2“. Компанијата „Најк“ најави дека патиките „Хипер Адапт 1.0“ се опремени со сензор задолжен за автоматско врзување на врвките кога ќе ја детектираат петата. „Хипер Адапт 1.0“ имаат копчиња од секоја страна за да се прилагодат и да бидат удобни. На пазарот ќе се појават пред католичкиот Божик, а ќе бидат достапни во три бои. Патиките веќе им се доставени некои од ѕвезди на кои „Најк“ им е спонзор.
| | веќе видена | слични

Фантастичниот концепт на „NIKE“ инспириран од филмот Враќање во иднината конечно дојде до своите најверни фанови. Прво за нив а подоцна кога ќе отпочне масовното производство секој ќе може да го има ова уникатно парче на своите нозе. Според луѓето што ги испробале патиките чувството е интересно и забавно. „ Изненадувачки е колку е чувството нормално кога врвките сами се затегнуваат и силата на стегање некако сама се адаптира така да јачината на стегање е баш погодена „ вели Антони Ха од techcrunch.com Share on Facebook Share on Twitter
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Nike Hyperadapt 1.0 – првите комерцијални патики кои самите се врзуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: