Заболените од дијабетес во Струга се сомневаат во квалитетот на инсулинската терапија


Корисниците на инсулин од Струга се жалат на квалитетот на терапијата што ја добиваат и се сомневаат дека причината можеби лежи во т.н паралелен увоз, јавува ...
| | веќе видена | слични

По објавувањето на информацијата на Министерството за здравство дека е започната постапката за јавна набавка на инсулин, глукагон, инсулински игли и ленти за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче заедно со членовите на Националната комисија за дијабетес денеска се сретна со претставници на здруженијата на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Откако корисниците на инсулин од Струга се пожалија на квалитетот на терапијата што ја добиваат, денеска преку својот Фејсбук профил се пожали и новинарот Саше ...
| | веќе видена | слични

Диајбетичарите од Струга кои користат инсулинска терапија реагираат на неквалитетен инсулин и апарати за мерење на шеќер во крвта. Иво Дукоски и Минир Зиба, ...
| | веќе видена | слични

Новиот двегодишен тендер за набавка на инуслин, за кој Министерството за здравство информираше дека ја почнало постапката минатата недела, сѐ уште не е објавен ...
| | веќе видена | слични

Останато

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 245 | | | веќе видена

„Градиме фер и социјално праведно општество на еднакви граѓани. Со реформите на системот на социјална заштита и мерките во Буџетот за 2019 обезбедуваме ...
сите 200 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози. Поради појава на магла намалена видливост до 50 метри има на патниот правец Тетово ...
сите 136 | | | веќе видена

Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер Иво ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заболените од дијабетес во Струга се сомневаат во квалитетот на инсулинската терапија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: