Данев: 26 фамилии добија новогодишна честитка од СДСМ на која пишува ОТКАЗ- ова ли е животот кој го ветуваа?


Политичката одмазда стана одлика на владеењето на СДСМ. Се бркаат луѓе од работа само затоа што се политички неистомсленици. Новата управа на ЈП Водовод од ...
| | веќе видена | слични

Новите градоначалници на општините не им ги продолжуват договорите за работа на наставниците во основните училишта кои досега работеле на договор на дело. Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Расте бројот на родители кои бојкотираат настава во Охрид поради промена на наставнички кадар во училиштата. После вчерашниот во Основното Климент Охридски, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДС врши политички реваншизам во образовните институции. СДС, наместо живот, донесе беда за сите. Се бркаат луѓе од работа само затоа што се политички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Над 50тина обучени наставници и стручни соработници со решение на неопределено работно време во образовните институции во Охрид останаа без работа. СДС наместо ...
| | веќе видена | слични

Перчо Божиновски од ОК Охрид на ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес конференција изјави дека СДСМ врши политички реваншизам во образовните институции и дека брка луѓе ...
| | веќе видена | слични

„На конкурсот може да се јави секој и конкурсната комисија одлучува за кого и како треба да постапи понатаму, односно кои луѓе треба да се примат“ , изјави ...
| | веќе видена | слични

Наместо да им се  продолжат договорите, на оние кои исполнувале услови, на нивно место биле вработени нови учители. ВМРО-ДПМНЕ со остра реакција за промените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данев: 26 фамилии добија новогодишна честитка од СДСМ на која пишува ОТКАЗ- ова ли е животот кој го ветуваа?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: