Новите автобуси рѓосаа

Сите проблеми со украинските автобуси се елиминирани, а појавената рѓа на каросеријата е нормален процес што се јавува кога автобусот ќе измине повеќе од 1.000 километри, тврди Мишо Николов, директор на ЈСП. Само една недела откако украинските автобуси свечено се промовираа како дел од новиот возен парк на јавното сообраќајно претпријатие, по неколку круга низ градот се извалкаа во правот од скопските улици и каросеријата им рѓоса. Проблеми се појавија со електронскиот систем за управување, а компјутерскиот систем погрешно евидентира кога некоја врата се отвора при што возилото се блокира при поаѓањето. Директорот на ЈСП, Мишо Николов, вели дека не се работи за сериозни забелешки и дека сите проблеми се веќе надминати. - Уште кога беше донесен првиот автобус од Украина на хомологација во Машинскиот факултет, од експертите беа уочени ситни проблеми и при тоа до производителот „Лаз“ доставивме околу 30 забелешки. Од таму веднаш беше испратен тим кој интервенираше за се што беше побарано и сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска-Старова, на својот Фејсбук профил сподели став во однос на референдумот и претстојното гласање во Собранието за ...
сите 77 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 100 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 76 | | | веќе видена

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето се фалат со нови опции од овие уреди, но многумина ...
сите 49 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новите автобуси рѓосаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: