Новите автобуси рѓосаа

Сите проблеми со украинските автобуси се елиминирани, а појавената рѓа на каросеријата е нормален процес што се јавува кога автобусот ќе измине повеќе од 1.000 километри, тврди Мишо Николов, директор на ЈСП. Само една недела откако украинските автобуси свечено се промовираа како дел од новиот возен парк на јавното сообраќајно претпријатие, по неколку круга низ градот се извалкаа во правот од скопските улици и каросеријата им рѓоса. Проблеми се појавија со електронскиот систем за управување, а компјутерскиот систем погрешно евидентира кога некоја врата се отвора при што возилото се блокира при поаѓањето. Директорот на ЈСП, Мишо Николов, вели дека не се работи за сериозни забелешки и дека сите проблеми се веќе надминати. - Уште кога беше донесен првиот автобус од Украина на хомологација во Машинскиот факултет, од експертите беа уочени ситни проблеми и при тоа до производителот „Лаз“ доставивме околу 30 забелешки. Од таму веднаш беше испратен тим кој интервенираше за се што беше побарано и сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 60 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 60 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 120 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 45 | | | веќе видена

Политичкиот аналитичар Петар Арсовски вели најголемиот притисок сега е врз Владата и институциите од кои се очекуваат одговори - како Груевски успеал ја ...
сите 208 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новите автобуси рѓосаа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: