Новиот трејлер за Fallout 76 покажува активирање на нуклеарна бомба


2 копии

Шармот на видеоигрите од серијалот „Fallout“ почнува уште со нивните трејлери, кои се прикажани како мини анимирани филмови со стил на анимација инспириран од 50-те години од минатиот век, наместо со снимки од гејмплејот на играта.. Во овој нов трејлер може да се види еден од новитетите кои ни беа ветени уште одамна – собирање кодови и активирање на нуклеарни бомби. „Fallout 76“ излегува на 13 ноември, но бета верзијата од оваа видеоигра ќе биде достапна еден месец претходно. Извор: kajgana.com
| | веќе видена | слични
2 копии

Режисерот на најновиот „Предатор“, Шејн Блек, во интервјуто за „Дигитал спај“ откри дека сосема ја разбира одлуката на Арнолд Шварценегер да не се појави во неговиот филм. Минатата година Шварци изјави дека не сакал да игра во новото продолжение, навестувајќи дека му било понудено да се појави само во една кратка сцена. Блек потврди дека навистина неговата улога немало да биде голема, поради новиот правец на филмската приказна. – Студиото сакаше да ја освежи приказната со нови ликови. Не сакаа целиот филм да се заснова на повторното појавување на Шварценегер. Да ја прифатеше понудата, тој само накратко ќе се појавеше во финалето на филмот – изјави режисерот. Тој додаде оти очекувал дека глумецот ќе одбие кога му предложил да му се приклучи на проектот. – Верувајте ми, целосно го разбрав кога ми рече: „Види, во прашање е мала улога и мислам дека не го сакам тоа. Во моментот го снимам новото продолжение на ’Терминатор’ со Џим Камерон“. И јас да сум Шварценегер ќе посакав или да бидам главна ѕвезда или ништо – ...
| | веќе видена | слични

Lionsgate го објави финалниот трејлер за авантуристичкиот трилер „Hunter Killer“. Филмот е во режија на Донован Марш, базиран според книгата „Firing Point“. Премиерата е закажана за 26 октомври. Американскиот капетан Џо Глас (Џерард Батлер) открива таен руски заговор и прави сè за да ја спречи Третата светска војна. Во главните улоги, покрај Батлер, се појавуваат оскаровецот Гери Олдман, Кoмон, Лусинда Карделини и Тоби Стивенс.
| | веќе видена | слични

Пред два дена се одржа премиерното прикажување на „First Man“ на Меѓународниот филмски фестивал во Торонто. Актерот Рајан Гослинг, кој ја толкува главната улога во филмот, вчера се појави на прес-конференција во Торонто, Канада. Гослинг беше во придружба на Оливија Хамилтон, Клер Фој и Рик Армстронг. Филмот е инспириран од животот на Нил Армстронг, првиот човек кој стапна на Месечината на 20 јули 1969 година. Објавен е втор, интернационален, трејлер. Премиерата во САД е закажана за 12 октомври.
| | веќе видена | слични

Само два дена пред премиерата на новиот „Predator“ екипата на Screen Junkies направи брутално искрен трејлер за филмот од 1987. Новиот филм е во режија на Шејн Блек, една од ѕвездите на првиот филм и досега има добиено мешани критики.
| | веќе видена | слични

"Првиот човек", филмот за Нил Армстронг и мисијата Аполо 11, во САД го обвинуваат дека не е доволно патриотски, бидејќи не е прикажана сцената како астронаутот, кој го глуми Рајан Гослинг, го поставува американското знаме на Месечината. Поранешниот кандидат на републиканците за претседателските избори во 2016 година Марко Рубио ги предводеше нападите кон филмот кој на 12 октомври ќе почне да се прикажува во кино салите. "Тоа е вистинска лудост", напиша во петокот сенаторот на Флорида на Твитер коментирајќи го отсуството на таа сцена кога американското знаме се поставува на Месечината. "И тоа се прави токму денес кога нашиот народ треба да биде свесен што можеме да направиме кога сме сами". "Американците ја финансирале таа мисија, во неа се користени ракети произведени од Американците, со американска технологија и со американски астронаути. Тоа не беше мисија на Соединетите народи". Синовите на Нил Армстронг, Рик и Марк веднаш реагирале на полемиката која се предизвика, објаснувајќи го разговорот со Џејмс ...
| | веќе видена | слични

Останато

На основа на работни групи ќе се разгледаат сите модалитети како да се имплементира препораката на Венецијанската комисија за Законот за употреба на јазиците, ...
сите 440 | | | веќе видена

Британскиот премиер, Борис Џонсон денеска ја повика нацијата на единство за надминување на поделбите за Брегзит, кои ја поделија земјата.– Ќе се обединиме… ќе ...
сите 200 | | | веќе видена

Пронајдени се телата на уште шест жртви од ерупцијата на вулканот на Белиот остров во Нов Зеланд. Специјалните единици на војската поминале четири часа на ...
сите 129 | | | веќе видена

Јавното обвинителство мора да отвори сериозна истрага во која што ќе ја утврди одговорноста на Министерот за здравство Венко Филипче во скандалот со ...
сите 126 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен од претстојниот изборен пораз затоа што знае дека тоа ќе значи крај на амнестијата на криминалот и отворање на сите коруптивни скандали ...
сите 117 | | | веќе видена

Бизнисменот Орце Камчев, кој се јавува како главен сведок во случајот „Рекет“, потврдува дека негов е гласот што се слуша на аудио-снимките кои се појавија во ...
сите 168 | | | веќе видена

Ако се прашувате зошто сè уште не сте ја запознале личноста за која знаете дека е вистинската и со која сакате да бидете до крајот на животот, можеби ѕвездите ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот трејлер за Fallout 76 покажува активирање на нуклеарна бомба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: