Новиот Устав на Северна Кореја може да биде чекор кон мировен договор со САД


4 копии

Северна Кореја усвои нов Устав во кој официјално е именуван Ким Џонг-ун за шеф на државата и врховен командант на војската.Западните медиуми, повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Новиот устав на комунистичка Северна Кореја, кој политичките аналитичари на Западот го сметаат за исчекор кон обидот за воспоставувањето мирни односи со САД, и ...
| | веќе видена | слични

Помладата сестра на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, Ким Јо-џонг, добива сè поголема моќ во земјата, а според некои заговорници, таа во иднина би можела да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Помладата сестра на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, Ким Јо- џонг која моментслно е на позицијата директор на севернокорејскиот секретаријат за пропаганда ...
| | веќе видена | слични

Според тврдењата на разузнавачката агенција на Јужна Кореја, помладата сестра од Ким Јонг Ун, Ким Јо Џонг, стекнува сè поголема моќ во земјата со државните ...
| | веќе видена | слични

Државните медиуми во Северна Кореја објавиле денеска дека австралискиот студент Алек Сигли е фатен како шпионира и дека тој е протеран од земјата, пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Кореја протера австралиски студент под обвинение за шпионажа. Тамошните државни медиуми објавија дека истрагата покажала дека Алек Сигли испраќал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 405 | | | веќе видена

Скандалот со рекетарско – политичко – судско – медиумскиот октопод секој ден добива нови и нови димензии. Затоа влегуваат од лага во лага и со тоа уште повеќе ...
сите 168 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот Устав на Северна Кореја може да биде чекор кон мировен договор со САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: