Новиот Samsung Smart TV панел


Новиот Samsung Smart TV панел Пред неколку дена на познатиот саем CES Consumer Electronics Show ) беше презентирана програмата на последните производи и новитети на познатиот бренд Samsung. Едно од најпријатните изненадање беше смарт панелот наречен Samsung Window. Тој претставува напредна генерација на ТВ панел кој со своите можности само ги потврдува очекувањата на поврзаноста на сите нови технолошки и дигитални производи( LED OLED SMART), овозможувајќи голем вариетет во нивното меѓусебно користење. Овој смарт панел е стаклен, интерактивен има тач опција но и gesture control која што ви овозможува употреба на апаратот и употреба на неговите можности со едноставно движење на дланката во простор. Така на пример покрај основната намена (гледање на тв канали) овој телевизор можете да го закачите било каде во вашата просторија па дури и на обичен прозорец и да ја регулирате транспарентноста на светлото која што влегува во вашата соба, слично не прозорските капаци и венецијанери, или пак да се поврзете на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски од пред седиштето на СДСМ, се обрати со напади кон премиерот Зоран Заев и министерот Оливер Спасовски, истакнувајќи ...
сите 131 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот Samsung Smart TV панел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: