Новиот претседател на општинскиот во Шутка најави фешта на сред плоштад!


Журка без повод не е журка. А господинов има и тоа добар повод за славење. Па не е мала работа да се стане претседател на општинска организација на СДСМ во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Жена му се заканувала со бомба на новиот директор Есад Рахиќ пред затворот Шутка, дознава 24 инфоНеофицијално жената е вработена во МВР, но не познато кои се ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници привеле жена која денеска го нарушила јавниот ред и мир пред затворот во Шуто Оризари. Според информации од полицијата, жената се дерела ...
| | веќе видена | слични

Есад Рахиќ, новоназначениот директор на истражниот затвор Шутка на местото на отповиканиот Ѓоко Котевски, веднаш доживеа непријатности на местото на новата ...
| | веќе видена | слични

Кога сте јавна личност, неизбежно е на секој чекор да ве следат папараците, а и случајните минувачи да ве „загледуваат“. Јавните личности пред малите и големи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонското Собрание се распушти отварајќи пат за предвремени избори на 12 април, осум месеци пред истекувањето на тековниот мандат, како голем тест за про-ЕУ ...
сите 360 | | | веќе видена

Армијата на Република Македонија стана Армија на Северна Македонија, но сè уште користи оружје од Југословенската народна армија. ​Војската во моментов користи ...
сите 265 | | | веќе видена

Македонски граѓани, поради пасошката криза и рестрикциите во издавањето нови патни исправи, се принудени да откажуваат и туристички аранжмани, но и учество на ...
сите 134 | | | веќе видена

„Зоран и Вице Заев два дена бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот Рекет“, обвинија од ВМРО-ДПМНЕ. Од опозициската партија велат дека ...
сите 541 | | | веќе видена

Левиот бек на Ливерпул, Енди Робертсон вели дека играчите на Атлетико Мадрид победата од 1-0 ја славеле како веќе да го добиле двомечот и ги потсети дека ги ...
сите 85 | | | веќе видена

1. ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА ИНИЦИЈАТИВАТА Нема никаква полза од заводливото потпирање на шанкот и вовлекувањето на стомакот, надевајќи се дека принцот (на бел коњ) ќе ве ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот претседател на општинскиот во Шутка најави фешта на сред плоштад!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: