Истекува договорот со „Виз ер“, Владата објави повик за нови субвенции


4 копии

Детали за најавениот повик за финансиска поддршка на нискобуџетни авиокомпании, со критериумите за распределба, ќе претстави денеска на прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новините со денеска објавениот повик за доделување финансиска поддршка за нискобуџетен авио-превозник, во однос на претходните два, претежно се однесуваат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Почнува трката за нови летови и за нови државни субвенции од двата македонски аеродроми во Скопје и Охрид. Договорот за воведување нови дестинации треба да ...
| | веќе видена | слични

Политиката на субвенционирање нискобуџетни компании ја продолжува и оваа Влада. До средината на август ќе се знае која компанија ќе нуди евтини авио летови од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески на промоцијата на јавниот повик за финансиска поддршка на нискобуџетни авиокомпании, кажа дека не даваат ...
| | веќе видена | слични

 Победникот на тендерот ќе потпише договор во август. Избраната компанија ќе добие поддршка од пет милиони евра во следните три години, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за транспорт и врски објави јавен повик за доставување на барање за доделување на финансиска поддршка на домашни и странски авиопревозници. Како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истекува договорот со „Виз ер“, Владата објави повик за нови субвенции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: