Драган Бјелогрлиќ дојде на роденденот на Јоксимовиќ, но сите погледи беа вперени во неговата сопруга

Глумецот Драган Бјелогрлиќ синоќа бил почесен гостин на славењето кое го организирале Јована и Жељко Јоксимовиќ. Тој на прославата на роденденот на Јоксимовиќ дојде во придружба на својата сопруга Маја Бјелогрлиќ со која се заедно повеќе од две децении. Во едноставна црна маица и лелеаво шарено здолниште Маја ги плени сите својата убавина и шарм, додека цврсто за раката го држеше сопругот. Освен едноставната комбинација, таа се одлучила и за едноставната шминка и фризура кои изгледаа совршено на неа.
| | веќе видена | слични

Жељко и Јована Јоксимовиќ се селат во вила вредна 2,5 милиони евра Познатиот српски музичар, Жељко Јоксимовиќ и Јована неговата сопруга, одлучија да го заменат станот на Врачара за многу луксузна вила на Сењак, пренесува српскиот портал Информатор. Недвижнината за која се наменети неверојатни 2,5 милиони се наоѓа во елитната белградска населба Дедиње и претходно припаѓала на блиски пријатели Јоксимовиќ, Ивана Мишковиќ и Горан Кариќ. „Сè во куќата е многу пространо и декорирана до последниот детаљ. Кујната е убава, дневната соба е многу луксузна. Коста, Срна и Ана ќе имаат свои соби. Дури и ќерката од првиот брак Мина, што понекогаш доаѓа кај тато, има своја соба. Жељко планира една соба да ја претвори во студио“, раскажува изворот на изворот близок до брачната двојка. За купување на вилата се одлучиле по раѓањето на сестрите близначки Срна и Ане. Повеќе барања за домаќинство и повеќе простор, па така оваа парцела од 2000 метри квадратни, дефинитивно ќе ги задоволи нивните потреби. Голема градина, отворен ...
| | веќе видена | слични

Водителката на „Парови“, Јована Јеремиќ, во Општината Земун го изговори судбоносното „да“ со својот избраник Воислав Милошевиќ. Јована и Воислав во присуство на кумовите и семјествата изговорија „да“, а денот на нивната свадба го одбраа за време на големата слава Ѓурѓовден, ден што го симболизира раѓањето, изјавила водителката. „Го избравме денешниот ден затоа што Ѓурѓовден е денот што симболизира раѓање. Кума ќе ми биде најдобрата пријателка од факултет, а го зедов презимето Милошевиќ затоа што ќе ми користи во политичката кариера“, изјавила Јована.
| | веќе видена | слични

Додека на големо се пишува и зборува дека брачниот пар Јоксимовиќ фрлил око на недвижност, куќа во елтиниот дел на Белград, вредна околу 2 милиони евра, засега тие се уште живеат во елитен станбен комплекс, а нивните соседи имаат само пофали зборови за нив. Соседите велат дека водителката и пејачот во блиските продавнции пазарат само најскапи производи, и дека на соседите им се насмевнуваат, но не се дружат со никого од крајот. Мајката на Јована често ја сретнуваат во прошетка со внукот Коста. Водителката Јована и пејачот Жељко Јоксимвоиќ со години живеат во истиот елитен станбен комплекс во срцето на Белград. Нивните соседи велат дека и двајцата имаат скапи автомобили, дека уживаат во луксузот на својот станбен блок и дека за сите овие години ги имаат сретнато само неколку пати. -Жељко е многу пријатен, секогаш се насмевнува, а ако некој го застане знае и да поразговара со него. Јована повеќе ја гледаме на телевизија отколку тука. Секогаш одат и доаѓаат со автомобил со кои одат во гаража, а потоа веројатно ...
| | веќе видена | слични

Познатиот српски пејач Жељко Јоксимовиќ и водителката Јована веќе подолго време се во преговори да купат луксузна вила, пишуваат српските медиуми. Водителката и пејачот кој во моментов живеат во дуплекс стан, откако добија близнаци очигледно сакаат повеќе комфор и се размислуваат да купат вила во елитниот дел на Белград. Имено парот сака да купи вила која чини околу 2 милиони евра, а во куќата ќе се преселат Коста, Срна, Ана кои ќе имаат свои соби, како и Мина ќерката на пејачот од првиот брак.
| | веќе видена | слични

Јована и Жељко Јоксимовиќ фрлиле око на преубавата вила на ќерката и зетот на сопственикот на Делта, Мирослав Мишковиќ, со оглед на тоа дека има огромен двор со игралиште и базен, а се уште преговараат околу цената, со оглед на тоа дека ваква куќа во овој елитен дел чини и околу 2 милиони евра.
| | веќе видена | слични

Јована и Жељко Јоксимовиќ наводно се во преговори да купат луксузна вила на Сењак и тоа од Ивана Мишковиќ и Горан Кариќ. Водителката и пејачот, кои во моментов живеат во дуплекс, откако добија близнаци, размислуваат да пазарат вила во елитниот дел на Белград, каде цените се изгор. Јована и Жељко фрлиле око на преубавата вила на ќерката и зетот на сопственикот на Делта, Мирослав Мишковиќ, со оглед на тоа дека има огромен двор со игралиште и базен, а се уште преговараат околу цената, со оглед на тоа дека ваква куќа во овој елитен дел чини и околу 2 милиони евра. Коста, Срна и Ана ќе имаат свои соби, како и Мина, ќерката на Жељко од првиот брак.
| | веќе видена | слични
2 копии

Алексеј, синот на српскиот актер и режисер Драган Бјелогрлиќ, наполни 18 години. За да го прослави полнолетството тој направи големата роденденска забава во ресторан на Калемегдан, во Белград, пишуваат српските медиуми. На забавата дошле и Лепа Брена, глумецот Милош Биковиќ, Јована и Жељко Јоксимовиќ и многу други познати луѓе од естрадата, политиката и бизнисот.
| | веќе видена | слични

Синот на познатиот српски актер Драган Бјелогрлиќ го прослави своето полнолетство, а на прославата присуствуваа многу познати личности. Прославата на синот Алексеј се случувала вчера во еден луксузен белградски ресторан, а меѓу познатите личности кои веднаш се пофалија на Инстаграм дека се присутни беа и Лепа Брена и Жељко Јоксимовиќ како и многу познати актери, пејачи и политичари.
| | веќе видена | слични

Пред да стапи во брак со Жељко Јоксимовиќ, Јована пет години беше во врска со Александар Зеремски, некогашен директор на БК телевизија, но свршувачката не беше крунисана со брак, бидејќи Јована се одлучи за Жељко. Александар беше и со Александра Радовиќ, а по раскинувањето со Радовиќ, конечно ја најде вистинската и тоа на 50 годишна возраст реши да каже „да“. Неговата избраничка е помлада две години, а станува збор за Дивна Љубојевиќ, позната интерпретаторка на духовна музика.
| | веќе видена | слични

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 425 | | | веќе видена

Брифингот во Белата куќа ќе се одржи денеска, соопштија официјални претставници Пентагон ќе ја брифира Белата куќа за можноста да бидат испратени илјадници ...
сите 177 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја поздравува одлуката на пратеникот Павле Богоевски да поднесе оставка на функцијата и смета дека е храбра и во функција на понесување ...
сите 208 | | | веќе видена

Скандалот „Ибица“ доведе до падот на австриската влада, но истовремено, и до подем на познатиот музички хит од 1999 година, „We’re Going to Ibiza“ од групата ...
сите 202 | | | веќе видена

Лондонската полиција соопшти дека го блокирала реонот околу улицата „Дунинг“ во Лондон, во која се наоѓа Кабинетот на британската премиерка Тереза Меј, поради ...
сите 135 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон го обвинил Стив Бенон, блискиот соработник и поранешен главен стратег на Доналд Трам, претседателот на САД, дека заедно ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драган Бјелогрлиќ дојде на роденденот на Јоксимовиќ, но сите погледи беа вперени во неговата сопруга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: