Вип го донесе новиот BlackBerry Z10


Денес, и повторно ексклузивно на македонскиот пазар, Вип го претстави новиот BlackBerry® Z10 паметен телефон кој работи на оперативниот систем BlackBerry® 10. BlackBerry Z10 е првиот паметен телефон со редизајнирана, надградена и повторно-создадена BlackBerry 10 платформа, која нуди моќно и единствено ново искуство при работењето. BlackBerry Z10 е најбрзиот и најнапреден до сега BlackBerry паметен телефон кој им нуди на корисниците единствено искуство постојано прилагодувајќи се на нивните потреби. - Кога пред нецели 5 години го донесовме BlackBеrry во Македонија, можеби малкумина веруваа дека токму таквиот наш визионерски чекор ќе биде предвесник на новата фаза во развојот на мобилната комуникација, којa се темели на таканаречените паметни телефони со супериорни карактеристики. Сега, кога паметните мобилни уреди стануваат незаменлив дел од животот на се поголем број луѓе во Македонија, Вип го прави следниот чекор, докажувајќи одново дека знае да ги препознае очекувањата и желбите на корисниците и ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на годината BlackBerry го претстави својот нов уред, BlackBerry Z10. Ова е еден од телефоните со кои компанијата се обидува да се врати „во игра“, а времето ќе покаже дале ќе успее во тоа. Во секој случај, бидете внимателни ако купите ваков телефон затоа тој открива повеќе од што сакате. Според CrackBerry форумот, ако на уредот ја вклучите опцијата ‘show what I’m listening to’, вашите пријатели ќе знаат дали сте гледале порно страници или некои слични содржини.
| | веќе видена | слични

BlackBerry® Z10 е најбрзиот и најсофистициран смарт-телефон досега од брендот BlackBerry®. Поддржан од оперативниот систем BlackBerry® 10, овој смарт-телефон нуди моќно и единствено искуство, обезбедува непречено извршување и контрола на деловните задачи и обврски, но истовремено нуди забава и уживање во комуникацијата со најблиските и останатите приватни контакти. Со Peek и Flow во BlackBerry Hub ќе може паралелно да се користат повеќе апликации и да се навигира низ она што се гледа, слуша, следи или она на коешто се работи во моментот. Со BBM TM (BlackBerry® Messenger), не само што може да се креира посебна група за соработниците и со нив да се контактира преку видеокомуникација, туку може и да се споделуваат содржини од смарт-телефонот, без разлика дали станува збор за фотографии, документи, презентации итн. Она што е посебно важно за новиот BlackBerry® Z10 е новата BlackBerry® Balance TM технологија, која ги заштитува сите службени податоци и апликации на телефонот и ги чува одвоено од приватните ...
| | веќе видена | слични

Дали сте вкусиле совршено BlackBerry (капина) колаче? Потребни состојки за одличен и лесен рецепт: 2,5 филџани брашно за текстура 1 прашок за печиво за хемија половина лажичка цимет за мирис 2 јајца 1 филџан јогурт 1 филџан шеќер за да биде слатко 8 лажици стопен путер 1 ванила 1,5 филџани капини за да биде свежо Целата смеса се меша со жица за матење, а на крај се додаваат капините. Се пече во загреана рерна на 200 степени 17-20 минути, во претходно намастени калапи за мафини. Рецептот е доволен за 15-ина мафини. Се служат малку изладени – може за појадок, за ужина, како лесен десерт, може да ги понесете на пикник или да ги поканите пријателите дома. Уживајте! Дали сте го пробале совршениот BlackBerry® Z10? Новиот BlackBerry Z10 Потребни состојки за елегантен и поинаков смарт-телефон: Оперативен систем BlackBerry® 10 Peek и Flow во BlackBerry® Hub за да овозможи користење на повеќе апликации Нов BBM™ за чет или видеоповик, за да може да го споделите она што е на Вашиот екран, како слики или да креирате ...
| | веќе видена | слични

Останато

Гостин во последниот блок на Студио 1 беше Дејан Саздовски пилот и експерт за цивилна авијација, кој со домаќинот Сашо Ордановски зборуваше на тема: Зошто ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателскиот кандидат на ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска, на социјалната мрежа напиша дека немала партиски штаб и дека таа е надпартиски кандидат, а ...
сите 215 | | | веќе видена

Британската Влада не може да предложи трето гласање за договорот за Брегзит, без да има промени во него, изјави денеска претседателот на Долниот дом на ...
сите 226 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски денес се сретна со граѓаните на Струмица. Пред граѓаните Пендаровски рече дека негова главна ...
сите 103 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп тврди дека е неправедно обвинет за масакрот во двете џамии на Нов Зеланд.Медиумите работат прекувремено за да ме обвинат ...
сите 161 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 157 | | | веќе видена

УХМР за денеска претпладне најавува сончево и топло време, но попладне ќе има услови за локален дожд и грмежи, особено во планинските подрачја. Од среда ќе се ...
сите 188 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Претседалскиот кандидат на СДСМ и здружената коалиција, Стево Пендаровски е на врвот според број на следбеници на социјалната мрежа фејсбук, каде има безмалку ...
сите 74 | | | веќе видена

Зинедин Зидан побарал ангажман на Садио Мане, но Флорентино Перез има други планови и праќа емисари во Париз да опипаат терен за рекорден трансфер на Килијан ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вип го донесе новиот BlackBerry Z10

Од:
До кого (е-маил):
Порака: