Новиот Ајфон ќе може да се користи и под вода?


Motorola One е смартфон од средната класа кој беше претставен во втората половина од минатата година. Две главни карактеристики го прават посебен и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот производител на чипсетови за мобилни уреди „Квалком“ објави дека нивните процесори „снапдрагон“ ќе поддржуваат поединечни резолуции на камери до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарение на моќните Exynos процесори, Америка обично ги добиваше послабите верзии од уредите на Samsung. Но, изгледа дека работите се променија.. Судбината ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пораката за нас е јасна, вели генералнот секретар на ГРОМ, Виктор Цветковски, кој во синоќешното гостување на „Отворено“ на Алфа го коментираше апсењето и ...
сите 231 | | | веќе видена

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 125 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 181 | | | веќе видена

Белата куќа отфрли барања на конгресмени од Демократската партија да им бидат доставени информации за разговорите на американскит претседател Доналд Трамп и ...
сите 100 | | | веќе видена

Лаги и клевети се тврдењата дека нејзиниот татко монтирал процеси додека бил на власт како министер за внатрешни работи и како директор на БЈБ,тврди за ТВ21, ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот Ајфон ќе може да се користи и под вода?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: