САД со можни царини за трговските партнери


2 копии

Боб Вудворд, еден од двајцата американски новинари што го открија скандалот „Вотергејт“, кој доведе до оставка на тогашниот претседател Ричард Никсон, во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

- Американскиот новинар Боб Вудвард кој се прослави како еден од разоткривачите на аферата „Вотергејт“, поради која тогашниот американски претседател Ричард ...
| | веќе видена | слични

Боб Вудворд, еден од двајцата американски новинари чии што откритија за скандалот Вотергејт го примораа тогашниот претседател Ричард Никсон да поднесе оставка, ...
| | веќе видена | слични

Истражувачкиот новинар Боб Вудворд, еден од двајцата американски новинари чии истражувачки наоди и откритија во врска со скандалот Вотергејт го принудија ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Европејците и натаму се сомневаат дека претседателот, познат по огромната наклонетост кон тарифите, искрено преговара. Дипломати, функционери и аналитичари во ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Доналд Трамп, после средбата со претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, на својот Твитер профил се пофали со фотка на ...
| | веќе видена | слични

Животот на првата дама на САД, Меланија Трамп, наликува на оној на златна рипка во аквариум, со што многумина прават шеги на нејзина сметка, велејќи дека таа е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неотповиклива оставка најави директорот на затворот во Шутка, Ѓоко Котевски по физичкиот напад на поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски, еден ...
сите 382 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 166 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 84 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 100 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД со можни царини за трговските партнери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: