Новинарката Јадранка Костова: Незнам што е со 1ТВ, по интервјуто со Боки јас заминав


Новинарката Јадранка Костова, вели дека авторскиот договор со „1ТВ“ ѝ завршил со интервјуто на сопственикот на телевизијата Бојан Јовановски, попознат како ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новинарката Јадранка Костова, вели дека авторскиот договор со „1ТВ“ ѝ завршил со интервјуто на Бојан Јовановски – Боки 13, кој вчера беше уапсен и се наоѓа во ...
| | веќе видена | слични

Јадранка Костова веќе не е дел од 1ТВ. По вчерашната акција на полицијата и обвинителството, уредничката на Фокус вели дека интервјуто со Боки 13 бил нејзиниот ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Главниот нарачател кој давал одредени инструкции во случајот „Рекет", што беше обелоденет вчера, според пратеникот Антонио Милошоски од опозициската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Има многу имиња кои се шпекулираат во јавноста поврзани со случајот „Рекет“, но главното име на нарачателот се уште никој не го споменува. Според мене главниот ...
| | веќе видена | слични

Од извори блиски до обвинителството, Магазин дознава дека при вчерашниот претрес на просториите на 1ТВ, чиј неформален сопственик е Боки13, пронајдени се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судечкиот совет за барањето за иземање на Јанева цени дека не може да претставува пречка за процесот, поради самостојноста на СЈО утврдено со посебен закон, ...
сите 854 | | | веќе видена

Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога според информациите во медиумите на распит за случајот „Рекет" е повикан еден од осомничените, споменатиот Зоки ...
сите 421 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 128 | | | веќе видена

Досега има само еден пријавен случај со отстрелана дива свиња откако пред две недели Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе решение ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новинарката Јадранка Костова: Незнам што е со 1ТВ, по интервјуто со Боки јас заминав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: