Фатени на дело фалсификатори на дипломи: Новинарка „завршила“ медицинско училиште за две недели


11 копии

Новинарка од босанскиот медиум „Журнал“ успеала да се стекне со диплома од средно медицинско училиште во Сански Мост за само две недели, а притоа не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Азра Омеровиќ, новинарка од босански „Журнал“ за само 17 дена успеала да добие диплома од средното медицинско училиште во Сански Мост, пренесуваат тамошните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата уапсила 32-годишна жена, која се обидела да присуствува на настава во средно училиште, во Њујорк, преправајќи се дека е 15-годишна бездомничка. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претпладнево, околу 10 часот, по локално време, почна вториот и последен ден од расправата во грчкиот Парламент за доверба на владата, што ќе кулминира на ...
сите 531 | | | веќе видена

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 145 | | | веќе видена

Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис, рече дека пратениците со јасно мнозинство треба да го изгласаат Преспанскиот договор, бидејќи, како што вели, ...
сите 107 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фатени на дело фалсификатори на дипломи: Новинарка „завршила“ медицинско училиште за две недели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: